Hepatit B
Karaciğer Yağlanması Neden Olur, Hepatit B Bitkisel Tedavisi Var Mı?

Karaciğer Yağlanması Neden Olur, Hepatit B Bitkisel Tedavisi Var Mı?

Bitkisel yöntemler ile karaciğer yağlanması ve Hepatit B gelişiminin önüne geçilebiliyor.
0.0 (0 oy)

Günümüzde, çikolata, cips, jelibon ve gofret gibi abur cuburların bilinçsiz tüketimi nedeniyle yanlış beslendiğimizi söylemek mümkündür. Bu gıdalar içinde vücut için tehlikeli maddeler bulunmaktadır. Örneğin E621 yani Çin tuzu, mono sodyum glutomat.

Çinliler bayatlamış yemeği müşteriye yedirmek için lezzet artırıcı olarak bu tuzu kullanmaktadırlar. Bu madde aslında tuz olmayıp, çöpe atılacak maddeye güzel bir lezzet veren kimyasal bir maddedir. Bu madde beyindeki sinir hücrelerini uyarır ve haz duymasını sağlar. Böylece berbat bir yemek lezzetli gelir. Hazır çorbalarda da bu madde kullanılmaktadır. Mono sodyum glutomat beyin hücrelerine zarar vererek alzaymır, Parkinson, dikkat dağınıklığı, depresyon gibi hastalıklara yol açmaktadır.

Hazır gıdalardaki katkı maddelerin en büyük zararı bağırsaklarda görülür. Bu maddeler bağırsaklardaki faydalı bakterileri öldürürler. Bu da zararlı bakteri ve mantarların çoğalmasına neden olur.

Karaciğer bir vücudun kimyasal laboratuvarıdır. Zararlı bakteri ve mantarlar çoğaldıkça karaciğere zarar verirler. Bağışıklık sistemi zayıflamaya ve karaciğer toksik maddeleri arıtamamaya başlar. Bunun sonucu karaciğer yağlanmasıdır. Bir de kişi alkol kullanıyorsa karaciğer iyiden iyiye iflas sürecine girer.

Antibiyotik, antiseptik,antibiyotik, tansiyon hapları veya düzenli olarak kullanılan ilaçlar da bağırsaklardaki faydalı bakterileri öldürerek karaciğer yağlanmasına neden olurlar.

Zararlı bakteriler toksik maddeler ve etan, metan, bütan gibi gazlar ve metil alkol gibi sıvılar üretirler. Bunlar bağırsakları yakmaktadır. Bu kişide enzimlerin azalmasına ve alerjik hastalıklara yol açar. Bu toksik maddelerin bir kısmı da karaciğere gelir. Karaciğer bunları gücü el verdiğince temizler fakat toksik madde akışı fazla ise yavaş yavaş karaciğer tahrip olur ve yağlanma süreci başlar.

Karaciğeri tahrip eden bir faktör de hepatit b hastalığıdır. Bu hastalığın bitkisel yollarla tedavisi de bulunmaktadır. Fakat hepatit b nin bitkisel tedavisi kulaktan dolma bilgilerle yapılırsa tam aksi sonuçlarla karşılaşılabilmektedir. Bitkilerde bu hastalık için hem yararlı hem de zararlı maddeler bulunmaktadır.

Hepatit b için yararlı olan bazı bitki ve maddeler şunlardır:

Limonsuyu, sirke, sarımsak, zencefil,zerdeçal,altınbaşak otu şeklinde sayılabilir.

Bağırsakları tedavi etmedikçe karaciğerin etkin tedavisi mümkün olmaz. Günümüzde kimyasalların kullanımı eskiye göre çok artmıştır. İnsanlar yediklerinden içtiklerinden, bulunduğu ortamdan zehirlenmektedirler. Penisilin kullanımı da bağırsaklara zarar vermektedir. Bağırsaklardaki bakterilerin yüzde doksan dokuzu faydalı bakteridir.

Düzenli ilaç kullanımı ve hazır gıdalar bu bakterileri yok ederek alerjilere, kurdeşen ve sedef gibi hastalıklara neden olmakadırlar.